gündem

Bumerang - Yazarkafe

...

...

2 Şubat 2010 Salı

TOSYALI GAZİ FIRAT ZORBA


Doktorların bile ümidini kestiği uzman çavuş beyninin üçte biriyle hayata tutundu !

Gazi Uzman Çavuş mücadelesini kazanmayı bildi. Uzman Çavuş Zorba ve silah arkadaşları, 7 Haziran 2009'da Cudi'deki operasyonda teröristlerle çatışmaya girdi. Teröristlerin açtığı ateşte, bir Kalaşnikof mermisi 25 yaşındaki Zorba'nın başına isabet etti. Kafatasını ve beynini parçalayan mermiyle kanlar içinde yere yığılan Zorba'yı arkadaşları önce öldü sandı. Bir süre sonra ağır yaralı olduğu anlaşılan zorba helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı.
Zorba, ilk beyin ameliyatını burada oldu. Ameliyat sırasında kalbi 2 kez durdu. 
Diğer doktorlar "Yaşamaz. Şehit oldu" dedi. 
Ancak, bir tabip yüzbaşı "Hayır, sonuna kadar devam edeceğiz" diyerek art arda kalp masajı yaptı, Zorba'nın kalbine üçüncü kez yaşam verdi. Buradaki ilk ameliyatın ardından Zorba, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırıldı. Zorba'nın GATA'daki ikinci ameliyatında kurşunla parçalanan beyninin üçte ikisi alındı. 111 gün yoğun bakımda kaldı. Doktorlar ailesine "Her an kaybedebiliriz, Hazırlıklı olun" dedi. Zorba'nın kendisinden 6 yaş büyük ablası Dicle Zorba, 111 gün boyunca "Bana bir kez daha ablam desin" diye dua etti. Zorba, 112. gün gözlerini hayata yeniden açtı. Zorba, artık ablasına "ablam" diyebiliyor. 
 
DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK
Kafatasında ciddi ezilme olan Zorba'nın durumunda dünyada bir başka örnek daha yok. Zorba için facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde dua grupları oluşturuldu. Binlerce kişi bu gruplara üye oldu.
Soruları yanıtlayan abla Dicle Zorba, "Doktorların çabaları ve o tanımadığımız binlerce kişinin pozitif düşünceleri kardeşimi yaşattı. Onun için dua eden herkese teşekkür ediyorum" dedi. Zorba ailesi, oğulları Fırat'ın iyileştiği günlerde ikinci bir sevinç daha yaşadı. Fırat'ın büyük ablasının bir erkek çocuğu oldu. İsim babasının Fırat olmasını istediler. Fırat, yeğenine öyle bir isim koydu ki, bütün aile gözyaşlarına boğuldu: "Mehmet Gazi."

3 yorum:

MÜNSTER dedi ki...

Rabbim gencligine acisin... Tüm acilarini tez vakitte dindirip, sagligina kavustursun insallah... Ailesine de sabir ve metanet versin... Cokkk büyük gecmisler olsun... Ne diyecegimi bilemiyorum... Gözyaslarima hakim olamiyorum... Bilmiyordum... Canim benim... Bundan sonra tüm dualarimda Gazi Firat`ta olacak... Size de sevgilerimi yolluyorum...

safiyece dedi ki...

Merhaba hemşerim arkadaşım ben size daha önce yorum yazdım hemşeri oldugumuzu ama siz gözden kaçırdınız galiba keşkek sayesinde tanişalim arkadaşım bende çorum kargılı yeşilköyden keşkegide yapan arkadaşımızın yakın akrabam eşide tosya devlet hastanesinde ambulans şoförü Yazın köye gittigimizde yapmışdı sizin siteye geldigimde sanki tosyaya gelmiş gibi hissediyorum.Gazi fırat askerimizede rabbim acil şifalar versin dualarımız gazi fırata.

BüYüKGüZeL dedi ki...

Rabbim güç versin..Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...