gündem

Bumerang - Yazarkafe

...

...

11 Mayıs 2012 CumaGecikmiş bir TEŞEKKÜRÜ buradan kabul etmen dileklerimle
Her anımda yanımda olan ve geç anlamış olsamda daima iyiliğimi isteyen 
CANIM ANNEM
eveet seni anne olunca anladım annem
SENİ SEVİYORUM...

(KIZIMIN BANA YAZMIŞ OLDUĞU ŞİİR)
(TEŞEKKÜRLER BİR TANEM)

Anne seni çok seviyorum,sen beni doğurdun
Ne kadar sevdiğimi bilemezsin
Nasıl olduda bu kadar çabuk geçti günler
Ellerinden tuttum, hayata tutundum
Canımın içisin sen
İnsan bu kadar rahat olabilirmi anne yanında
Gezelim öğrenelim
İsteğimizi yerine getirelim
Mutlu bir şekilde eğlenelim
little heart

SENİ ÇOK SEVİYORUM ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM ANNECİM

ANNE FEDAKARLIĞI
Çocuk , babasından aldığı harçlığı vaktinden önce bitirmiş ve günlerdir istediği top için yeterli parayı biriktirememişti. Birkaç hafta sonra yaz tatiline girecek olması, onu bu konuda endişelendirip yeni kaynaklar aramaya sevkediyordu. Evlerine gelen son aylık dergide "Her hizmetin bir ücret karşılığında olduğu"nu okuyunca, sevinçle havaya sıçradı. Buna göre, ailesine yaptığı yardımların da bir karşılığı olmalıydı.
Çocuk bu fikirle harekete geçip gördüğü işlerin listesini çıkardı ve bunların yanına da ücretlerini yazdı. Fırından ekmek almak için 200, çöp dökmek için 100, annesiyle pazara gitmek için 500 lira hiç de fazla sayılmazdı.
Aylık toplamı 25 bin lira tutan listeyi imzalayıp annesinin çantasına koyduğunda, bu akıllıca keşfinden dolayı gözleri parlıyordu.
Çocuk, ertesi gün yatağının başucunda 25 bin lira ile birlikte küçük bir kağıt parçası buldu. Kendi hazırladığı listeye benzeyen ve annesinin imzasını taşıyan kağıtta:
"Seni hayatım pahasına dünyaya getirmenin, yıllarca bezlerini yıkamamın; binbir güçlükle besleyip büyütmenin karşılığı, sadece sevgindir ve yanağından aldığım bir öpücüktür" yazıyordu. 
"Kazandığın parayı güle güle harca yavrum."

4 yorum:

SeNa dedi ki...

<3 <3 <3 ANNECİĞİM ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM <3 <3 <3

naciye dedi ki...

Anneler günün kutlu olsun canım.Kızının yazdığı şiirde çok güzel,kucaklayıp öpüyorum kızını..Allah hep mutluluklar versin canım..

Adsız dedi ki...

esracım harika bi hikaye.ilk kez okudum ama bayıldım hemde benim oğlanada okudum biraz ders alsın diye :) senin ,tüm annelerin ve anne adaylarının anneler gününüde kutluyorum arkadaşım
urfadan sevgiler.nuran

Gelibolu17 dedi ki...

"...Allah'ım! Beni önümden,arkamdan,sağımdan solumdan ve üstümden (gelecek her türlü tehlikeden ) koru. Altımdan (gelecek belalara/deprem ile ) helak olmaktan senin büyüklüğüne sığınırım."

Hayırlı cumalar selamlar :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...